Do góry

Nasze produkty

Produkty, których używamy w naszej kuchni są dla nas bardzo ważne. Poświęciliśmy wiele czasu i uwagi, aby je dobrać kierując się ich pochodzeniem, sposobem wytwarzania i smakiem.

Używamy produktów świeżych, naturalnych i nieprzetworzonych lub przetworzonych w niewielkim stopniu, bez zbędnych chemicznych dodatków. Ogromną część naszych produktów sprowadzamy w imporcie bezpośrednim z Włoch.
Często są to produkty certyfikowane, pochodzące z kontrolowanych, ekologicznych upraw, z rodzinnych farm i plantacji, posiadające długoletnią tradycję i historię.

Odbyliśmy wiele podróży i poznaliśmy mnóstwo wytwórców i producentów, którzy tak jak my są pasjonatami – jakości, smaku, autentyczności, ekologii i tradycji. Którzy tak jak my uznają, że doskonały produkt obroni się sam, nie potrzebuje wielu dodatków ani przypraw. I na takich produktach budujemy naszą prostą w składniki, ale bogatą w doznania kulinarne kuchnię.

Jeśli to tylko możliwe nasze produkty posiadają certyfikat Chronionej Nazwy Pochodzenia P.D.O. (Protected Designation of Origin). Jest to oznaczenie przyznawane przez Unię Europejską produktom rolnym lub artykułom spożywczym, których jakość czy wyjątkowa charakterystyka jest bezpośrednio związana z danym regionem geograficznym i występującymi w nim czynnikami naturalnymi. We Włoszech certyfikat ten oznaczany jest skrótem D.O.P. (Denominazione di Origine Protetta).

Produkty, których używamy spełniają bezwzględnie wszystkie wymagania określone przez Stowarzyszenie AVPN i niezbędne do przyrządzenia prawdziwej neapolitańskiej pizzy.

Najważniejsze produkty, z których gotujemy, oferujemy do sprzedaży w naszym sklepiku. Zdradzamy w ten sposób część tajemnicy naszej kuchni, ale zależy nam, aby podzielić się z ludźmi radością gotowania z najlepszych i najsmaczniejszych składników.

cert_dop   cert_mozz   cert_pomid