Do góry

O Nolio

Restauracja NOLIO

NOLIO inspirowane jest włoskim stylem życia, mentalnością, fantazją i gościnnością. To co niezmiennie nas u Włochów urzeka to radość płynąca ze spotkania, ze wspólnego spędzania czasu, z biesiadowania w gronie przyjaciół i rodziny i dzielenia się ze sobą jedzeniem.

Włoska kuchnia jest prosta, ale radość jej smakowania ogromna. Jest uniwersalna, dobra na co dzień, wciąż się do niej wraca, bo ciężko się nią znudzić. Posiłki składają się z kilku dań: antipasti, primi piatti, secondi piatti, dolci, i trwają bardzo długo. Nieodłącznie towarzyszy im gwar rozmowy, śmiech i luz, tzw. dolce far niente (słodkie „nic nierobienie”), którego nam, Polakom, tak często brakuje. Dlatego promujemy kulturę jedzenia, cieszenia się życiem towarzyskim oraz hedonizm i dobre, uczciwe jedzenie.

Z tych inspiracji zrodziło się nasze menu, które skomponowane jest tak jak włoski obiad, składający się z wielu dań i celebrowany godzinami.

Same zaś dania stworzone są z doskonałych włoskich produktów, pochodzących z tradycyjnych, ekologicznych upraw, z rodzinnych farm i plantacji, o długoletniej historii. Jesteśmy bowiem pasjonatami – jakości, smaku, autentyczności, ekologii i tradycji. Uważamy, że doskonały produkt obroni się sam, nie potrzebuje wielu dodatków ani wielu przypraw. I na takich produktach budujemy nasza prostą w składniki, ale bogatą w doznania kulinarne kuchnię.

NOLIO jest członkiem Stowarzyszenia Prawdziwej Neapolitańskiej Pizzy AVPN z Neapolu, zarejestrowanym pod numerem 584.

NOLIO - Associazione Verace Pizza Napoletana

Zapraszamy do NOLIO!