#ZawieszonyPosiłek

Zawieszony posiłek dla medyka zwany również zawieszonym paragonem to nasza własna akcja, którą prowadzimy w dwóch lokalizacjach – w Restauracji NOLIO przy ul. Krakowskiej 27 oraz w Pizzerii N’PIZZA przy ul. Rajskiej 3 lok. 2. 

Akcji przyświecają dwa cele. Pierwszy, nadrzędny, to pomoc medykom. To obecnie najbardziej obciążona obowiązkami i ryzykiem grupa zawodowa, która stoi na pierwszej linii frontu w walce z pandemią. Drugim celem jest szansa dla nas na przetrwanie. Dzięki Waszej pomocy medykom, my mamy pracę i środki, które dają nam nadzieję na powrót do normalności, w bardziej lub mniej odległej przyszłości.

Działamy samodzielnie i na własną rękę. Nie należymy do zorganizowanych odgórnie akcji i przedsięwzięć. 

Sama akcja powstała spontanicznie. Zaniepokojeni doniesieniami ze szpitali, sami od siebie zanieśliśmy kilkanaście posiłków do pobliskich szpitali. Reakcją na to była Wasza, oddolna inicjatywa. To Wy, nasi Goście, Przyjaciele i Znajomi, zaproponowaliście współfinansowanie tej pomocy. W ciągu pierwszego miesiąca działania Wy kupiliście, a my przygotowaliśmy i dowieźliśmy do krakowskich szpitali i przychodni 1300 ciepłych posiłków.

Z całego serca Wam dziękujemy. W imieniu medyków oraz własnym. Dajcie nam ogromną pomoc i wielkie wsparcie, które nas codziennie wzrusza i które z całego serca doceniamy.

Jak to działa?

#PosiłekDlaMedyka #ZawieszonyParagon

 1. Zamawiacie u nas Posiłek dla medyka w cenie 25 zł.
 2. Cała transakcja odbywa się zdalnie – wystawiamy Wam fakturę i wysyłamy ją do Was mailem. Możecie ją opłacić na 3 sposoby:
  BLIK
  – szybki przelew online
  przelew tradycyjny
 3. Możecie również kupić Posiłek dla medyka na miejscu, w obydwu restauracjach. Wówczas możliwa jest płatność kartą lub BLIKiem
 4. W kolejnych dniach opłacone przez Was posiłki trafiają do krakowskich szpitali i przychodni.
 5. Mamy własną listę kontaktów w placówkach medycznych, do których trafiają Wasze posiłki. Są to między innymi Oddziały Zakaźne w Szpitalu Uniwersyteckim oraz Żeromskiego. Ale nie tylko. 
 6. Pomagamy wszystkim potrzebującym. Reagujemy na każdą indywidualną prośbę, od wszystkich szpitali, oddziałów i ratowników medycznych. Dostajemy bardzo dużo takich próśb, czasem tak poruszających, że ciężko powstrzymać łzy. Żadna prośba nie pozostaje bez odpowiedzi i bez udzielonej pomocy.
 7. Codziennie dowozimy medykom ciepłą pizze i posiłki (domowe makarony i pierożki).
 8. Codziennie publikujemy na Facebook’u rozliczenie naszych działań z poprzedniego dnia, a w szczególności:
  – łączną liczbę rozwiezionych przez nas posiłków
  – liczbę posiłków dostarczonych do poszczególnych placówek medycznych
  – liczbę zawieszonych posiłków w poprzednim dniu, w rozbiciu na obydwa lokale
  – bilans zawieszonych posiłków na koniec poprzedniego dnia
 9. Całą pomoc organizujemy sami, na wszystkich jej etapach.

#PosiłekDlaMedyka

F.A.Q. czyli najczęściej zadawane pytania

Pytanie
Czy dostarczacie medykom tylko pizzę?
Odpowiedź
Nie, nie tylko pizzę. Dowozimy również ciepłe posiłki z naszej oferty. 

Pytanie
Czy możecie dowieźć pizzę do jednego, wskazanego przez Darczyńcę szpitala?
Odpowiedź
Zwykle tak, choć unikamy takich deklaracji. Reagujemy na bieżące potrzeby poszczególnych szpitali i staramy się sprawiedliwie dzielić posiadane środki dla wszystkich potrzebujących. 

Pytanie
Czy bierzecie udział w zorganizowanej odgórnie akcji pomocy dla medyków? Posiłek dla Medyka, Posiłek Dla Lekarza, Wzywamy Posiłki?
Odpowiedź
Nie, nie jesteśmy zgłoszeni do żadnej akcji. Zaczęliśmy działać zanim pojawiła się odgórnie zorganizowana pomoc i bardzo szybko wypracowaliśmy własny system pomocy. Od początku korzystamy z hashtagu #PosiłekDlaMedyka, choć obecnie taką nazwę nosi inna akcja lokalna dla szpitala w Płocku. Nie jesteśmy w nią zaangażowani.

Pytanie
Czy wszystkie wykupione w danym dniu posiłki są rozwiezione do placówek medycznych kolejnego dnia?

Odpowiedź
Nie zawsze tak się dzieje. Jeśli posiadamy w danym czasie dużą liczbę zawieszonych posiłków, są one dostarczane systematycznie w kolejnych dniach. Niemniej, codziennie dostarczamy do szpitali kilkadziesiąt posiłków (od 20 do ponad 70). Przygotowanie i rozwiezienie większej liczby posiłków nie stanowi dla nas żadnego problemu. 

Pytanie
Czy możecie wystawić fakturę VAT na firmę? 

Odpowiedź
Tak, oczywiście. 

Pytanie
Co możecie zaoferować Darczyńcom wpłacającym większe kwoty? 
Odpowiedź
Jeśli firma lub osoba, która wykupiła kilkanaście lub kilkadziesiąt posiłków dla medyków ma takie życzenie, oznaczamy ją w naszych mediach społecznościowych, w formie podziękowania. Na życzenie możemy także dołączyć do puli wykupionych posiłków notatkę z oznaczeniem Darczyńcy (treść notatki lub sama notatkę dostarcza Darczyńca). Po zakończeniu akcji możemy również wystawić pisemne podziękowanie za udział w akcji wraz z kwotą udzielonej pomocy.

Jeśli ktoś chciałby podjąć z nami współpracę w inny niż wymieniony wyżej sposób, prosimy o kontakt. Zawsze znajdziemy jakieś wspólne stanowisko i sposób wspólnej pomocy medykom.

Pytanie
Jestem medykiem, jak mogę poprosić o Waszą pomoc?  
Odpowiedź
Proszę do nas napisać maila albo wiadomość na Facebooku. Odpowiemy bardzo szybko i jeszcze szybciej dowieziemy posiłki. Działamy na terenie całego Krakowa. 

#zostańwdomu 

My dojedziemy do medyków w Twoim imieniu ❤