#NolioWDomu na Święta

Nolio w domu na Święta

#NolioWDomu na Święta

Nasze domowe pierożki #NolioWDomu to świąteczna opcja, która łączy w sobie polskie i włoskie tradycje. Znajdziecie w niej cztery nowości, które przygotowaliśmy z myślą o tegorocznych Świętach. Aromat dań przenosi nas do domu, bo kiedy zamykamy oczy czujemy mak, ser, grzyby i rybę. Jednocześnie włoskie składniki i znane nam z Italii kształty pierożków, przywodzą na myśl podróże i włoskie wakacje. I to jest piękne, że finał tego zakręconego roku prowadzi nas do stołu, na którym krzyżują się tradycje i spotykają smaki z tych dwóch bliskich naszemu sercu miejsc.

A przecież i tak, tak naprawdę, w tych świętach chodzi o miłe i bezpieczne spotkanie z bliskimi, o relacje i refleksję. I to wszystko dzieje się tu i teraz, przy wspólnym stole. A nam jest ogromnie miło, jeśli na Waszym stole gości Nolio.

Wesołych Świąt Kochani!

Zamówienia

  • Zamówienia złożone do 22.12.2020 do godz. 21.00 – odbiór / dostawa pierożków w dn. 23.12.2020, od 13.00 do 21.00.
  • Zamówienia złożone do 23.12.2020 do godz. 21.00 – odbiór / dostawa pierożków w dn. 26.12.2020, od 13.00 do 21.00.

Zamówienia na przedświąteczne pierożki #NolioWDomu przyjmujemy do 22 grudnia 2020 (wtorek), do godziny 21.00. Pierożki rozwieziemy do Was, lub możecie je odebrać osobiście, w środę 23 grudnia, między godzina 13.00 a 21.00.

Jeśli potrzebujecie naszych pierożków w drugi dzień świąt, tj. 26 grudnia, zamówcie je u nas do 23 grudnia, do godziny 21.00. W sobotę 26 grudnia będziemy mieli dla Was super świeże pierożki, przyrządzone tego samego dnia.

Oferta świąteczna

TORTELLINI Z DORSZEM

Tortellini z dorszem
Tortellini z dorszem

Tortellini to najbardziej znane włoskie pierożki. Historia powstania tortellini jest owiana miłosną legendą z końca XVI wieku. Ich kształt miał przypominać kobiecy pępek, który został podejrzany przez dziurkę od klucza przez pewnego kucharza.

Skład

Tortellini, dorsz, koper włoski, cebula czerwona z Tropei, masło palone pietruszkowe, kruszonka z kaparów

Sugerowane wino

Azienda Vitivinicola Il Colle, Prosecco Brut, DOC Treviso
Cantina Antonella Corda, Vermentino di Sardegna, DOC 201

Cena

25,00 zł

RAVIOLI Z JAGNIĘCINĄ

Ravioli z jagnięciną
Ravioli z jagnięciną

Historia ravioli jest tak długa, że właściwie już nikt dzisiaj nie zna jej dokładniej genezy. Jedno jest pewne – te jedne z najpopularniejszych pierożków we Włoszech posiadają nieskończoną ilość wariacji kształtów i nadzień. Dzięki temu każdy znajdzie w nich coś dla siebie.

Skład

Pierożki ravioli (mąka, jaja), jagnięcina, ser kozi, szpinak, cebula czerwona z Tropei, czosnek, masło palone szałwiowe, ser Piave DOP

Sugerowane wino

Domood, Primitivo Puglia, IGP 2019
Marotti Campi, Rubico Lacrima di Morro D’Alba, DOC 2017

Cena

27,00 zł

CASONCELLI Z GRZYBAMI

Casoncelli z grzybami
Casoncelli z grzybami

 Casoncelli to domowe pierożki przygotowywane w całej Lombardii. Najbardziej znana odmiana tego dania pochodzi z Bergamo. Pierożki formowane są w półkola z odciśniętym na środku dołeczkiem. Ich istotą jest farsz. Nasze casoncelli wypełnione są nadzieniem z borowików i pieczarek, posypane podsmażonym na maśle boczniakiem oraz serem Piave DOP.

Skład

Pierożki casoncelli (mąka, jaja), borowiki, pieczarki, cebula czerwona z Tropei, czosnek, tymianek, rozmaryn, boczniak królewski, masło, ser Piave DOP

Sugerowane wino

Azienda Vitivinicola Il Colle, Prosecco Brut, DOC Treviso lub Cantina Antonella Corda, Cannonau di Sardegna, DOC 2016

Cena

25,00 zł

CARAMELLE Z MAKIEM

Caramelle z makiem
Caramelle z makiem

Caramelle to jedna z wielu wariacji klasycznych i kochanych przez wszystkich ravioli. Nie przez przypadek ich nazwa sugeruje nam słodkości. Słowo caramelle oznacza w języku włoskim cukierki. Kształt naszego makaronu bardzo je przypomina. Mówi się, że pierożki caramelle to młodszy kuzyn ravioli. Ten kształt jest chyba najbardziej lubiany przez dzieci 😉

Skład

pierożki caramelle (mąka, jaja), mak, ricotta di bufala, daktyle włoskie, pomarańcza, bergamotka, masło, orzechy włoskie

Sugerowane wino

Azienda Vitivinicola Il Colle, Icy Bubbles, Cuvee Blanche

Cena

23,00 zł

 

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *