Przedświąteczna oferta na biel z Friuli-Wenecji Julijskiej

Colmello di Grotta

Mamy dla Was przedświąteczną ofertę na dwa białe wina z winnicy Colmello di Grotta, położonej w północno-wschodnich Włoszech, w regionie Friuli-Wenecja Julijska. Niezwykłe etykiety w niezwykłej cenie, 40 zł za butelkę.

Colmello di Grotta, Ribolla Gialla Collio, DOC 2016
Colmello di Grotta, Ribolla Gialla Collio, DOC 2016

Colmello di Grotta

Ribolla Gialla Collio, DOC 2016

szczep: Ribolla Gialla | region: Friuli – Wenecja Julijska | rodzaj: wytrawne

Wino o intensywnym kwiatowo owocowym bukiecie. Wyczuwalne są charakterystyczne dla szczepu nuty szafranu i suszonych kwiatów polnych. Wrażenie mineralności łączy się z ożywczą kwasowością, tworząc wino pełne i eleganckie o długim, świeżym finiszu.

Colmello di Grotta, Friulano Isonzo Del Friuli, DOC 2016
Colmello di Grotta, Friulano Isonzo Del Friuli, DOC 2016

Colmello di Grotta

Friulano Isonzo Del Friuli, DOC 2016

szczep: Friulano | region: Friuli – Wenecja Julijska | rodzaj: wytrawne

Pełne, dobrze zbudowane wino o ziołowym profilu aromatycznym. Trawiaste nuty zapachowe mieszają się z delikatnym aromatem akacji. Wyczuwalna jest charakterystyczna goryczka prażonych migdałów. W ustach długie o umiarkowanej kwasowości, z delikatnie słonym finiszem.

Winnica Colmello di Grotta

Winnica Colmello di Grotta ropościera sie na 21 hektarach, w całości położonych na południowych zboczach 40-80 metrów nad poziomem morza. Winorośla uprwiane w winnicy podzielone są równo na pół, pomiędzy apelacje DOP Collio i Isonzo. Obydwa tereny uprawne leżą blisko siebie, mimo to są zbudowane z zupełnie innej gleby. Ten dualizm nie tylko wyróżnia winnicę Colmello di Grotta, ale również pozwala jej produkować dwa kompletnie różne rodzaje wina, które jednocześnie doskonale się uzupełniają. Zapraszamy!

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *